Čo je paintball ?

Čo je paintball?

Paintball je hra, v ktorej môže každý prežiť nie len radosť z výhry, ale aj ako málo stačí k prehre, je to hra plná napätia, dobrodružstva a vzrušenia, ale predovšetkým je to SKUTOČNE SKVELÁ ZÁBAVA !!!

Paintball je šport. Paintball je rekreácia tela i ducha. Jeho zmyslom je dosiahnutie športového víťazstva. Odbúrava stres a agresivitu každodenného života adrenalínovou formou. Rozvíja tímovú spoluprácu, koncentráciu, stratégiu a taktiku, kondíciu, obratnosť a postreh. 
 
Paintball je športom, pretože spĺňa všetky podmienky športovej disciplíny. Má presné, medzinárodne uznávané pravidlá, ktoré nie sú v rozpore so žiadnymi morálnymi, alebo etickými normami demokratických štátov jeho zmyslom je dosiahnutie športového víťazstva, a to s vylúčením fyzického násilia; rozvíja kondíciu, obratnosť, postreh a schopnosť tímovej spolupráce existuje medzinárodne uznávaná športová federácia hráčov paintballu, ktorá združuje 26 členských zemí, v ktorých je paintball už oficiálne uznávaným športom táto federácia každoročne organizuje kontinentálne majstrovstvá a majstrovstvá sveta v paintballe.
Paintball je na rozdiel od iných športov veľmi bezpečný, pri dodržaní jednoduchých bezpečnostných pravidiel nemôže prichádzať k zraneniam a k žiadnym úrazom spôsobených zásahom značkovacou guličkou. Niektorí ľudia v paintballe vidia pochybnú zábavu prebúdzajúcu militantné a agresívne sklony, vychádzajú však iba z vonkajšej podoby tohto športu so skutočným bojom so strelnými zbraňami. Z vlastných skúseností vieme, že dopad na psychiku jednotlivca je úplne opačný, pretože pri tomto športe záleží viac ako na kvalitách jednotlivca na súdržnosti kolektívu (družstva), a tak sa často stáva, že aj kvalitní hráči bývajú zasiahnutí a teda vyradení. Pri tomto športe si začíname uvedomovať, aká je asi realita skutočného boja na rozdiel od tzv. akčných filmov. Vo svete je paintball, takisto ako iné športy prevádzaný na rôznych úrovniach. V masovom meradle je to šport pre celú rodinu, lebo tu nerozhoduje fyzická sila, ale rýchlosť, postreh, presnosť a kolektívna súhra.
 

Ide o:
• moderný kolektívny šport, jeden  z rýchlo rozvíjajúcich sa adrenalínových športov vo svete, ale aj na Slovensku
• bezkontaktný šport, kde nie je rozhodujúce kto je ako silný, kto koľko váži ani koľko má rokov, ale pri paintballe je dôležitá schopnosť premýšľať, rýchlo sa rozhodovať a v neposlednom rade tímová súhra
• to, že má presné medzinárodne uznávané pravidlá, ktoré nie sú v rozpore so žiadnymi morálnymi, alebo etickými normami demokratických štátov
• to, že zmyslom je dosiahnutie športového víťazstva a to s vylúčením fyzického násilia

• to, že paintball vďaka svojím pevným pravidlám a spôsobe hry učí sebaovládaniu, disciplíne, taktike a racionalite